3.3.x Sürüm Duyuruları & Güncellemeleri • phpBB 3.3.5 yayınlandı

phpBB Ekibi tarafından https://www.phpbb.com/community/viewtop … &t=2603616 sayfasında yapılan açıklamada phpBB 3.3.5 sürümünün yayınlandığı duyuruldu. Sürümün adı “Ich bin ein Bertie” olarak belirlendi.

phpBB 3.3.5 sürümü, twig şablonları için lang_js() adlı yeni bir yardımcı fonksiyon sunan ve önceki sürümlerde bildirilen çeşitli sorunları çözen 3.3.x serisinin bir bakım sürümüdür.

Yeni sürümde PHP 8 uyumluluğu için daha fazla iyileştirme yapılmıştır. Bunun yanı sıra bir mesaj panosunu phpBB’nin en son sürümüne yükseltirken veya dönüştürürken ortaya çıkan bazı sorunlar ile PostgreSQL veritabanı kullanımında ortaya çıkan bazı sorunlar (ör: yedekleme sorunu) düzeltilmiştir.

Ayrıca bu sürümde, bazı kullanıcı adlarının birbiriyle karıştırılmasına neden olan; kullanıcı adlarında sıfır veya sıfıra yakın genişliğe sahip belirli UTF8 boşluk karakterlerine izin verilmeme biçiminde sıkılaştırma yapılmıştır.

phpBB 3.3.5 sürümünde düzeltilen hatalar, yeni eklenen özellikler ve değişikliklerin tam listesi (İngilizce):
https://wiki.phpbb.com/Release_Highlights/3.3.5

Ticket bildirimlerine göre düzeltilen tüm hatalar için https://tracker.phpbb.com/issues/?filter=15890 sayfasını inceleyebilirsiniz.

Destek Durumu
Forumlarımızdan Türkçe olarak, phpBB.com forumlarından ise İngilizce olarak destek alabilirsiniz.

Güvenlik
Yazılımda bulduğunuz herhangi bir güvenlikle ilgili sorunu güvenlik izleyici (security tracker) sayfasından ya da eğer İngilizceniz yeterli değilse forumlarımızın yöneticileri aracılığıyla bildirebilirsiniz.

Hata İzleyici
Yazılımda bulduğunuz hataları bug tracker (hata izleyici) sayfasına bildirebilirsiniz.

Yüklemeler / İndirmeler
Tam Paket :: 3.3.5 (phpBB 3.3.5) – zip

Türkçeleştirme
phpBB 3.3.5 Türkçe Dil Dosyası
phpBB 3.3 Türkçeye Çevirme (Videolu ve Detaylı Anlatım)
*phpBB 3.3 Türkçe Dil Dosyası değişikliklerini anlık olarak https://github.com/phpbbturkiye/phpbb33turkce sayfasındaki github alanımızdan takip edebilirsiniz.

Kurulum
phpBB 3.3 Kurulumu (Resimli ve Videolu Anlatım)

Güncelleme
– phpBB 3.3.5 güncelleme dosyaları için İndirmeler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
– phpBB 3.3.x sürümlerini güncellemek ve aynı zamanda önerilen güncelleme yöntemi için phpBB 3.3.x güncelleme nasıl yapılır? konumuzu ziyaret edebilirsiniz.
– phpBB 2, phpBB 3.0.x, phpBB 3.1.x ve phpBB 3.2.x sürümlerinden ya da diğer mesaj panosu yazılımlarından phpBB 3.3.x sürümlerine geçiş yapmak için phpBB Sürüm Yükseltme Rehberi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Anahtar kelimeler: phpBB 3.3.5, phpBB 3.3, phpBB 3.3.5 Proteus

İstatistikler: Gönderilme zamanı gönderen ESQARE — 04.10.2021, 12:30


Bu yazı 3.3.x Sürüm Duyuruları & Güncellemeleri kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.