Son İletiler

#1
Whatsapp / whatsapp web pc sürümü
Son İleti Gönderen speed xp - Eyl 23, 2023, 11:52 ÖÖ
whatsapp web pc sürümü

bilgisayarınıza whatsapp pc sürümünü indirrebilir veya qr kodu okutarak veya sms kısa mesaj aracılığı ile telefonunuza link göndererek whatsapp yukleyebilirsiniz.

You are not allowed to view links. Register or Login
#2
Whatsapp / WhatsApp Kanalları ile Tanışın...
Son İleti Gönderen speed xp - Eyl 23, 2023, 11:45 ÖÖ
WhatsApp Kanalları ile Tanışın. Önemsediğiniz Şeyleri Gizliliğinizden Ödün Vermeden Takip Edin

Kişi ve kuruluşlardan önemli güncellemeleri WhatsApp'tan ayrılmadan almanın basit, güvenilir ve gizli bir yolu olan Kanalları tanıtmaktan heyecan duyuyoruz. Kanalları, Güncellemeler adlı yeni bir sekmede geliştiriyoruz. Durumu ve takip etmeyi seçtiğiniz kanalları içeren bu sekme; aile, arkadaş ve topluluklarınızla olan sohbetlerden ayrı olacak.

Kanallar, yöneticilerin tek yönlü olarak metin, fotoğraflar, videolar, çıkartmalar ve anketler gönderebileceği bir yayın aracıdır. Takip edeceğiniz kanalları seçmenize yardımcı olmak için hobilerinizin, spor takımlarınızın, yerel yetkililerden güncellemelerin ve daha fazlasının yer aldığı, arama yapabileceğiniz bir dizin oluşturuyoruz. Sohbetlerde veya e-postayla gönderilen ya da çevrimiçi ortamda paylaşılan davet bağlantıları üzerinden de belirli kanallara ulaşabilirsiniz.Gizliliğin en çok ön planda olduğu yayın hizmetini geliştirmeyi arzuluyoruz. Bunun başlangıç noktası, hem yöneticilerin hem de takipçilerin kişisel bilgilerini korumak. Kanal yöneticisi olmanız, telefon numaranızın ve profil fotoğrafınızın takipçilere gösterilmesine yol açmaz. Aynı şekilde, bir kanalı takip etmeniz de telefon numaranızın yöneticiye veya diğer takipçilere gösterilmesine sebep olmaz. Kimleri takip ettiğiniz sizin seçiminizdir ve gizlidir.

Mesajlaşmayı geliştirme biçimimizde olduğu gibi, Kanal güncellemelerinin sonsuza dek erişilebilir olması gerekmediğini düşünüyoruz. Bu nedenle, kanal geçmişini sunucularımızda 30 güne kadar saklayacağız ve güncellemelerin takipçinin cihazlarından daha da hızlı kaybolabilmesi için çeşitli yollar ekleyeceğiz. Yöneticiler ayrıca kanallarından ekran görüntüsü alınmasını ve mesajların iletilmesini engelleme seçeneğine sahip olacak.

Son olarak, yöneticilere kanallarını kimlerin takip edebileceğine ve kanallarının dizinde keşfedilmesini isteyip istemediklerine karar verme olanağı tanıyacağız. Kanalların amacı geniş bir hedef kitleye ulaşmak olduğundan, kanallar varsayılan olarak uçtan uca şifrelenmez. Sınırlı bir hedef kitleye yönelik uçtan uca şifrelenmiş kanalların (ör. kâr amacı gütmeyen kuruluşlar veya sağlık kuruluşları) mantıklı olabileceğinin bilincindeyiz ve bunu gelecekte sunabileceğimiz bir seçenek olarak irdeliyoruz.

Kanalların hızlı bir başlangıç yapması amacıyla; deneyimi geliştirmek, öğrenmek ve uyarlamak üzere Kanalları ilk olarak kullanıma sunacağımız Kolombiya ve Singapur'daki önde gelen küresel isimlerle ve seçili kuruluşlarla birlikte çalışacak olmaktan heyecan duyuyoruz. Kanalları daha fazla ülkeye taşıma ve herkese kanal oluşturma imkanı tanıma süreci de önümüzdeki aylarda gerçekleşecek.

Kanallarıyla ilgili bir işletme kurmak isteyen yöneticileri, hem genişleyen ödeme hizmetlerimizle hem de bilinirliği artırmak üzere dizindeki belirli kanalların tanıtımını yapma imkanıyla destekleme fırsatının olduğuna da inanıyoruz.

Arkadaşlar, aile ve topluluklar arasında gizlilik odaklı mesajlaşma deneyimi elbette insanların WhatsApp'ı kullanma biçiminin merkezinde olacak ve birinci önceliğimiz olarak kalmaya devam edecek. Kanalların geliştirilmesi, kullanıcılarımızın yıllardır bizden atmamızı istediği büyük bir adım oldu. Basit, güvenilir ve gizlilik odaklı bir yayın aracını tanıtmanın tam zamanı olduğunu düşünüyor ve önümüzdeki aylarda ve yıllarda keyifle kullanmanızı diliyoruz.


You are not allowed to view links. Register or Login

Kaynak: You are not allowed to view links. Register or Login
#3
Haber Forum / 4 vitesli Avrupa yeniden günde...
Son İleti Gönderen speed xp - Eyl 21, 2023, 07:50 ÖS
4 vitesli Avrupa yeniden gündemdeAvrupa Birliği'nin iç içe geçmiş dört halka şeklinde genişlemesine yönelik öneri yeni tartışma yarattı. Buna göre merkezde tam entegrasyon sağlayan AB ülkeleri yer alacak. İkinci halkada AB değerlerini kabul eden adaylar, üç ve dörtte ise Brüksel ile daha gevşek bir ilişki öngörülen diğer ülkeler yer alacak. (Hürriyet-Güven Özalp) Uluslararası konjonktürün yarattığı baskının da etkisiyle genişleme tekrar Avrupa Birliği gündeminin üst sıralarına tırmandı. Şu aşamada ne AB ne de aday ülkeler katılım için hazır. Bu da kurumsal reform ve yol haritası tartışmalarını beraberinde getiriyor. AB'nin ilgili bakanlarınca ele alınan, Almanya ve Fransa tarafından hazırlatılan bir raporda dört kademeli bir Avrupa entegrasyonu önerilmesi dikkat çekiyor. Belge, AB konusunda olumlu olduğu kadar olumsuz mesajların da yoğunlaştığı, müzakere yürüten aday ülke konumundaki Türkiye açısından önemli sinyaller içeriyor. Yıllar önce gündeme gelen "çok vitesli AB" yaklaşımını anımsatan öneriye göre dört çemberi şöyle özetlemek mümkün: - Merkezde Euro Bölgesi örneğinde olduğu gibi, derin entegrasyonu tercih eden AB ülkeleri yer alacak. - İkinci halka ise tüm siyasi hedefler, ilkeler ve değerlerle bağlı mevcut ve müstakbel AB üyelerini kapsayacak. - Rapor, AB'ye katılmak istemeyen ya da bunun gereklerini yerine getiremeyen ülkeler için de iki perspektif sunuyor. Bunlardan ilki, üçüncü çemberi oluşturacak olan Ortak Üyelik. Ortak üyelere yönelik temel beklenti, kırmızı çizgi olarak görülen demokrasi ve hukukun üstünlüğü de dahil olmak üzere AB'nin ilke ve değerlerine uyma taahhüdü olacak. Entegrasyonun odağında ise Ortak Pazar yer alacak. - "Kırmızı çizgi" dışında kalan, AB entegrasyonun aranmadığı, odakta jeopolitik yakınlaşmanın yer aldığı, AB'yle ikili anlaşmalarla yapılandırılacak son çember ise "Avrupa Siyasi Topluluğu 2.0" olarak adlandırılıyor. TÜRKİYE'Yİ NASIL ETKİLER Türkiye'nin, AB üyeliği hedefinden vazgeçmesi, üyelik odaklı ilişkinin bir şekilde kopması ya da ilişkileri başka bir mecraya çekme kararının alınması halinde üçüncü ya da dördüncü çemberde yer alma ihtimali yüksek görülüyor. AB'den ayrılmayı tercih eden İngiltere için de üçüncü çember öngörülüyor. AB henüz bu belge konusunda uzlaşıdan oldukça uzak. AB Dönem Başkanı İspanya'nın Avrupa Bakan Vekili Pascual Ignacio Navarro Rios, belge konusundaki tartışmalara ilişkin açıklamasında, "Tartışmayı birkaç noktaya yoğunlaştırmayı ve aynı zamanda üye devletlerin cevaplarını kutuplaştırmayı başardı" dedi. Oybirliği yerine nitelikli oy çokluğu yöntemiyle daha çok alanda karar alınması da rapordaki öneriler arasında.
#4
Haber Forum / Muskın Starlinki BTKya başvurd...
Son İleti Gönderen speed xp - Eyl 21, 2023, 07:40 ÖS
Muskın Starlinki BTKya başvurduMuskın Starlinki BTKya başvurdu

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Elon Muskın şirketi Starlinkin Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna (BTK) resmi başvurusuna ilişkin açıklama yaptı.

Sayan, "Alçak yörünge uydu hizmeti sunan Starlink, ülkemizde de faaliyette bulunmak istediklerine dair taleplerini iletmişlerdi. Bu taleplerine istinaden, bugün Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumumuzda SpaceX yetkilileri ile verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantı neticesinde; 25 Eylül 2023 Pazartesi günü uydu hizmetleriyle ilgili paydaşlarımız başta olmak üzere tüm haberleşme sektörümüz ve kamuoyu görüşlerini alacağız." dedi.
#5
Haber Forum / Dijital banka’yla hedefi tüm d...
Son İleti Gönderen speed xp - Eyl 21, 2023, 07:36 ÖS
Dijital banka'yla hedefi tüm dünya

Bankacılıkta şubesiz, tamamen dijital dönem perdelerini açtı. 'Türkiye'nin ilk dijital bankası' olma hedefiyle yola çıkan Hayat Finans bugün faaliyete geçiyor. Banka sadece mobil, internet bankacılığı ve çağrı merkezi üzerinden hizmet verecek. Hayat Finans'ı kuran Hayat Holding 7 milyar dolar aktif büyüklüğüyle 17 ülkede 67 şirketle faaliyetlerini sürdürüyor.

Hayat Finans Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Murat Ulus,Yönetim Kurulu Üyesi Soner Canko, Genel Müdürü Murat Ertem ve Kurumsal İletişim Direktörü Gülhan Cantürk basınla bir araya gelerek "holdingin yeni gözbebeği" dedikleri bankanın hedeflerini anlattı.

Bankacılığın her alanında faaliyet göstermeyi hedeflediklerini söyleyen Murat Ertem şu bilgileri paylaştı:

"Dijital bir banka olarak 'birlikte kazan birlikte paylaş' prensibiyle üretimin ve reel sektörün sürdürülebilir büyümesi için çalışacağız. Ticaret, sanayi ve ihracatın finansmanına odaklanacağız. Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan KOBİ'lerimizin yüzde 69 gibi büyük bir çoğunluğu dijitalleşme stratejisine sahip değil. KOBİ'lerin dijital yolculuklarını desteklemek ve onlara can suyu olmak tüzel bankacılıktaki ana akslarımızdan birisi olacak."

Yeni platformlar

Ertem dijital banka olmanın avantajlarını katılım bankacılığı prensipleriyle bir araya getirdiklerini belirtti. Ocak ayına kadar toplam 4 platforma ulaşacakları bilgisini veren Ertem, 1 yılda 1 milyon müşteriye ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Hayat Holding'in 17 ülkede faaliyet göstermesinin avantajlarından da yararlanmak isteyen banka Türkiye'nin ardından yurtdışına da açılmayı hedefliyor.
#6
Haber Forum / Free Download Manager Linux ku...
Son İleti Gönderen speed xp - Eyl 21, 2023, 07:26 ÖS
Free Download Manager Linux kullanıcılarını hedef alıyorKaspersky, Free Download Manager yazılımının bir yükleyicisinin en az üç yıl boyunca bir Linux arka kapısını yaymak için kullanıldığı kötü niyetli bir kampanyayı açığa çıkardı. Araştırmacılar, kurbanların yazılımı resmi web sitesinden indirdiklerinde enfekte olduklarını keşfetti ve bunun olası bir tedarik zinciri saldırısı olduğunu ortaya koydu. Kampanyada kullanılan kötü amaçlı yazılımın varyantları ilk olarak 2013 yılında tespit edilmişti. Saldırıdan etkilenenler Brezilya, Çin, Suudi Arabistan ve Rusya dahil olmak üzere geniş bir coğrafyaya yayılmış durumda. Güvenlik uzmanları, siber saldırganların popüler bir ücretsiz yazılımın virüslü sürümünü kullanarak kurbanların cihazlarına bir tür Truva atı olan arka kapı yerleştirdiği, Linux sistemlerini hedef alan yeni bir kötü amaçlı kampanyayı ortaya çıkardı. Free Download Manager ile yayılan bu saldırı biçiminde, cihaza virüs bulaştıktan sonra saldırganlar hedefin sistemle ilgili ayrıntılarını, tarama geçmişini, kayıtlı parolalarını, kripto para cüzdanı dosyalarını, hatta Amazon Web Services veya Google Cloud gibi bulut hizmetlerinin kimlik bilgilerini ele geçirebiliyor. Kaspersky telemetrisine göre kampanyanın kurbanları arasında Brezilya, Çin, Suudi Arabistan ve Rusya dahil olmak üzere dünyanın her yerinden şirketler yer alıyor. Güvenlik uzmanları bunun bir tedarik zinciri saldırısı olma ihtimalinin yüksek olduğuna inanıyor. Şirketin uzmanları, Linux bilgisayarlar için YouTube'daki Free Download Manager kurulum kılavuzlarını araştırırken, video içerik oluşturucularının yanlışlıkla ilk bulaşma sürecini sergilediği örnekler buldu. Buna göre resmi web sitesindeki indirme düğmesine tıklandığında Free Download Manager'ın kötü amaçlı bir sürümü indiriliyordu. Buna karşılık, başka bir videoda yazılımın yasal bir sürümü indiriliyordu. Bu durum, kötü amaçlı yazılımın geliştiricilerinin kötü amaçlı dosya yönlendirmesini bir dereceye kadar potansiyel kurbanın dijital ayak izine dayalı olarak görünecek şekilde senaryolaştırmış olabileceğini akla getiriyor.Sonuç olarak bazı kullanıcılar kötü niyetli paketle karşılaşırken, diğerleri temiz pakete yönlendiriliyor. Kampanya 2020'den 2022'ye kadar en az üç yıl sürdü. Kötü amaçlı paket, 2020'de yayımlanan Free Download Manager sürümüyle yükleniyordu. Dahası, bu zaman dilimi boyunca StackOverflow ve Reddit gibi web sitelerinde virüslü yazılım dağıtımının neden olduğu sorunlar hakkında tartışmalar yapıldı. Ancak kullanıcılar bu sorunların kötü niyetli faaliyetlerden kaynaklandığının farkında değildi.