Detailed Subject Info
Subject: Putin: Gıda sıkıntısının asıl nedeni Batı’nın yaptırımları ve hatalı politikalar
PostPost: 0 answers
448
Who is watching?0 ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Otomatik Tag
Putin: Gıda sıkıntısının asıl nedeni Batı’nın yaptırımları ve hatalı politikalar, Paylaşım, Oyun, Putin: Gıda sıkıntısının asıl nedeni Batı’nın yaptırımları ve hatalı politikalar - Haber Forum, Film, Eğlence, Putin: Gıda sıkıntısının asıl nedeni Batı’nın yaptırımları ve hatalı politikalar, Dizi, komik, Putin: Gıda sıkıntısının asıl nedeni Batı’nın yaptırımları ve hatalı politikalar - Haber ForumGoogle Words: Putin: Gıda sıkıntısının asıl nedeni Batı’nın yaptırımları ve hatalı politikalar Dosyası, Putin: Gıda sıkıntısının asıl nedeni Batı’nın yaptırımları ve hatalı politikalar Belgesi, Putin: Gıda sıkıntısının asıl nedeni Batı’nın yaptırımları ve hatalı politikalar Programı, Putin: Gıda sıkıntısının asıl nedeni Batı’nın yaptırımları ve hatalı politikalar Oyunları, Putin: Gıda sıkıntısının asıl nedeni Batı’nın yaptırımları ve hatalı politikalar Download, Putin: Gıda sıkıntısının asıl nedeni Batı’nın yaptırımları ve hatalı politikalar Resimleri, Putin: Gıda sıkıntısının asıl nedeni Batı’nın yaptırımları ve hatalı politikalar Hikayeleri, Putin: Gıda sıkıntısının asıl nedeni Batı’nın yaptırımları ve hatalı politikalar Haberleri, Putin: Gıda sıkıntısının asıl nedeni Batı’nın yaptırımları ve hatalı politikalar İndir, Putin: Gıda sıkıntısının asıl nedeni Batı’nın yaptırımları ve hatalı politikalar Yükle, Putin: Gıda sıkıntısının asıl nedeni Batı’nın yaptırımları ve hatalı politikalar Videosu, Putin: Gıda sıkıntısının asıl nedeni Batı’nın yaptırımları ve hatalı politikalar Arşivi, Putin: Gıda sıkıntısının asıl nedeni Batı’nın yaptırımları ve hatalı politikalar Albümü,

Gönderen Konu: Putin: Gıda sıkıntısının asıl nedeni Batı’nın yaptırımları ve hatalı politikalar  (Okunma sayısı 448 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı speed xp

 • Newbie
 • *
 • İleti: 41
 • Karma - Rep Puanı: +0/-0
 • Cinsiyet: Bay
  • Profili Görüntüle
Putin: Gıda sıkıntısının asıl nedeni Batı’nın yaptırımları ve hatalı politikalar
[br /] Putin: Gıda sıkıntısının asıl nedeni Batı’nın yaptırımları ve hatalı politikalarıKremlin’den yapılan açıklamaya göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve Almanya Başbakanı Scholz ile Ukrayna’yı ve küresel gıda güvenliğini sağlamakla ilgili konuyu detaylı bir şekilde görüştü. Rusya lideri, “Engelsiz tahıl ihracatı için yöntemler bulabiliriz, Karadeniz’den Ukrayna’nın tahılı sevk edilebilir" dedi.
Putin, Macron ve Scholz telefonla gerçekleştirdikleri görüşmede Ukrayna’daki durumu konuştu. Putin detaylı bir şekilde özel operasyonla ilgili bilgi verdi, Rusya ordusunun uluslararası beşeri hukuka sıkı sıkıya uyduğunu ifade etti.
Rus lider Mariupol ve Donbass’ın kurtarılan diğer şehirlerinde barışçıl yaşamın tesisi için nasıl bir sistematik çalışmanı organize edildiğini anlattı.
‘Rusya diyaloğu yeniden başlatmaya açık’
Bununla birlikte görüşmede Kiev ile durma noktasında olan müzakere sürecinin gidişatına özel dikkat verildi. Rusya’nın diyaloğu yeniden başlatmaya açık olduğunu kaydeden Putin, Batı’nın Ukrayna’ya devam eden silah sevkiyatlarıının tehlikeli olduğuna dikkat çekti, ayrıca bunun durumu daha da tırmandırıp insani krizi artıracağı uyarısını yaptı.
‘Gıda sıkıntısının asıl nedeni Batı’nın yaptırımları ve hatalı politikaları’
Taraflar ayrıca gıda güvenliğinin sağlanması konusunu etraflıca ele aldı. Putin, gerekçelere ve somut verilere atıfta bulunarak gıda tedariğinde yaşanan sıkıntıların asıl nedenlerini açıkladı. Bu sıkıntıların Batı ülkelerinin hatalı ekonomik ve mali politikalarının ve Rusya’ya karşı yaptırımların bir sonucu olduğu kaydedildi.
Görüşmede Karadeniz’deki limanlar üzerinden Ukrayna’nın tahılının sevkiyatının yapılması da dahil olmak üzere, engelsiz tahıl ihracatı yolları bulmak için Rusya’nın katkıda bulunmaya hazır olduğu vurgulandı.
Rusya’nın gübre ve tarım ürünlerinin sevkiyatının artmasının küresel gıda piyasasındaki gerginliği azaltmaya yardımcı olacağı, bunun için bu alandaki kısıtlamaların kaldırılması gerektiği belirtildi.
Scholz ve Macron’dan Putin’e Zelenskiy ile görüşme çağrısı
Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Hebeshtreit gazetecilere verdiği demeçte görüşmenin 90 dakika sürdüğünü ve Ukrayna’daki durumu çözmeye yönelik çabalara odaklanıldığını kaydetti.
Hebeshtreit’e göre, Scholz ve Macron Ukrayna’da derhal ateşkes sağlanması ve Rus birliklerinin geri çekilmesi gerektiğini kaydetti.
Rus lidere, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile ciddi doğrudan müzakereler yapması ve krizin çözümü için diplomatik çözüm bulması çağrısında bulundu.

Linkback: You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login
Linkback: Putin: Gıda sıkıntısının asıl nedeni Batı’nın yaptırımları ve hatalı politikalar Linkback: http://turk01.com/bizim01turk/index.php?topic=29.msg31;topicseen
Linkback: Putin: Gıda sıkıntısının asıl nedeni Batı’nın yaptırımları ve hatalı politikalar Linkback: http://turk01.com/bizim01turk/index.php?topic=29.msg31;topicseen
Linkback: Putin: Gıda sıkıntısının asıl nedeni Batı’nın yaptırımları ve hatalı politikalar


Putin: Gıda sıkıntısının asıl nedeni Batı’nın yaptırımları ve hatalı politikalar

Tags:

  Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter
   

  GoogleTagged  Related Topics

    Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
  0 Yanıt
  469 Gösterim
  Son İleti Mayıs 19, 2022, 03:09:45 ÖS
  Gönderen: speed xp
  0 Yanıt
  292 Gösterim
  Son İleti Mayıs 28, 2022, 04:57:12 ÖS
  Gönderen: speed xp