Detailed Subject Info
Subject: Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Türkiye Hava Yolları' vurgusu
PostPost: 0 answers
976
Who is watching?0 ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Otomatik Tag
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Türkiye Hava Yolları' vurgusu, Paylaşım, Oyun, Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Türkiye Hava Yolları' vurgusu - Haber Forum, Film, Eğlence, Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Türkiye Hava Yolları' vurgusu, Dizi, komik, Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Türkiye Hava Yolları' vurgusu - Haber ForumGoogle Words: Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Türkiye Hava Yolları' vurgusu Dosyası, Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Türkiye Hava Yolları' vurgusu Belgesi, Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Türkiye Hava Yolları' vurgusu Programı, Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Türkiye Hava Yolları' vurgusu Oyunları, Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Türkiye Hava Yolları' vurgusu Download, Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Türkiye Hava Yolları' vurgusu Resimleri, Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Türkiye Hava Yolları' vurgusu Hikayeleri, Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Türkiye Hava Yolları' vurgusu Haberleri, Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Türkiye Hava Yolları' vurgusu İndir, Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Türkiye Hava Yolları' vurgusu Yükle, Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Türkiye Hava Yolları' vurgusu Videosu, Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Türkiye Hava Yolları' vurgusu Arşivi, Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Türkiye Hava Yolları' vurgusu Albümü,

Gönderen Konu: Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Türkiye Hava Yolları' vurgusu  (Okunma sayısı 976 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı speed xp

 • Newbie
 • *
 • İleti: 35
 • Karma - Rep Puanı: +0/-0
 • Cinsiyet: Bay
  • Profili Görüntüle
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Türkiye Hava Yolları' vurgusu
[br /] Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Türkiye Hava Yolları' vurgusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle; Hizmete alma töreni vesilesiyle bir araya geldiğimiz Türksat 5B uydumuzun, ülkemize, milletimize ve sektöre hayırlı olmasını diliyorum. Bu uydumuzun tasarımından üretimine, fırlatılışından işletmesine, her safhasında emeği geçen herkesi canı gönülden tebrik ediyorum.

Türkiye'nin uzay macerasında yeni bir aşama olan bu uydumuza kadar geçen süreç aslında ülkemizde eser ve hizmet siyasetinin hangi engeller aşılarak yürütüldüğünün hikayesidir. Hatırlarsanız Türksat 3A uydusunu 2008 yılında uzaya fırlattığımızda birileri bizlere istihza ile yaklaşmıştı. Bunlar projemize yönelik küçümseyici tavırlarıyla aslında kendi vizyonsuzluklarını, kendi ülkelerine olan güvensizliklerini sergiliyorlardı. Birilerinin o dönemde kendi aklınca dalga geçtiği 3A, aradan geçen 14 yılın ardından hala aktif şekilde çalışıyor, hizmet veriyor.

Bununla kalmadık. Ardından uzay vatana yeni uydular da gönderdik. Türksat 4A 2014’te, Türksat 4B ise 2015 yılında uzaydaki yerini aldı. Şimdi bu uydularımızın yanına yenilerini ekliyoruz. Geçtiğimiz yıl Türksat 5A ve Türksat 5B’yi fırlatarak aynı sene içinde uzaya 2 uydu gönderebilen ender ülkeler arasına girdik. Bugün hizmete alacağımız Türksat 5B’nin uzay yolculuğu 19 Aralık 2021’de başladı.

Alıntı Metni
Başlattığımız Milli Uzay Programıyla ülkemizin tıpkı yeryüzündeki kara, deniz ve hava sahalarındaki menfaatleri gibi uzaydaki çıkarlarını da savunmak bizim namus borcumuzdur. Kendi uydularımızı geliştirmekten ay yüzeyine araç göndermeye, uluslararası uzay programlarına bilim insanları yetiştirmeden uzay sanayiine kadar ülkemizi hak ettiği seviyeye getirecek adımları atıyoruz.

Bu çerçevede uydu teknolojilerin en hızlı ilerleme gösterdiğimiz alanların başında geliyor. Türksat gibi köklü bir kuruluşa ve onun bünyesinde görev yapan kabiliyetli mühendislere, teknisyenlere, kadrolara sahip olmamız bu konuda en büyük avantajımızdır. Yeni neslin uzay teknolojilerine gösterdiği ilgi bize umut ve heyecan veriyor.

Milli teknoloji hamlemiz ve bunun somut örneği olan TEKNOFEST kuşağı gençlerimiz, kendi imzalarını taşıyan projelerle gökleri fethetmeye hazırlanıyor. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencilerimizin TEKNOFEST’le başlayan serüvenlerini geçtiğimiz ocak ayında uzayla taçlandırmaları, gayretlerimizin boşa gitmediğini çok açık ve net gösteriyor. Bu gençlerimizin uzaya fırlattığı Grizu 263 uydusu hala sinyal vermeye devam ediyor.

TEKNOFEST’in ilk düzenlendiği 2018’den bugüne kadar kat ettiği mesafe, uzay çalışmalarında nereye varabileceğimizin de işaretidir. Artık ülkemiz sınırlarını aşan TEKNOFEST’in Azerbaycan’daki organizasyonunu da iftiharla izledik. İnşallah 30 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında Samsun’da coşkulu bir katılımla TEKNOFEST heyecanını yaşayacağız. Başlattığımız dijital seferberlikle, yapay zekadan siber güvenliğe ve blok zincire kadar yenilikçi teknolojilerin tamamında ülkemizi öncü bir konuma taşıyoruz.

"TÜRKİYE HAVA YOLLARI" VURGUSU

Ülkemizin 'Turkey' olarak kullanılan ismini 'Türkiye'ye çevirerek bu alanda bir adım daha attık. Artık 'Turkey' yok, 'Türkiye' var. Uçaklarımızın gövdelerine de 'Turkish Airlines' değil, 'Türkiye Hava Yolları' yazacağız.

Kesintisiz iletişimle bu uydumuz afet ve acil durum ekilerine büyük katkı sağlayacak. Fiber internet konusunda yavaş gittiğimizin farkındayız. Bu alanda çalışan firmaları da teşvik ederek altyapıyı geliştireceğiz.

Vatandaşlarımız eskiden saatlerce, günlerce, haftalarca uğraşarak alabildikleri hizmete, artık elektronik devlet üzerinden saniyeler içinde erişebiliyor. Nitelikli fikri tapu diye Türkçeleştirdiğimiz NFT gibi kavramsal hale getirdiklerimizle geleceğin teknolojilerine kendi damgamızı vuruyoruz.

Erdoğan: 2023'te sistemde olacak Yakalarına yapışın, 'Sizden kim istedi? diye sorun Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ekonomi mesajı

Linkback: You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login
Linkback: Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Türkiye Hava Yolları' vurgusu Linkback: http://turk01.com/bizim01turk/index.php?topic=44.msg46
Linkback: Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Türkiye Hava Yolları' vurgusu Linkback: http://turk01.com/bizim01turk/index.php?topic=44.msg46
Linkback: Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Türkiye Hava Yolları' vurgusu


Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Türkiye Hava Yolları' vurgusu

Tags:

  Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter
   

  Related Topics

    Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
  0 Yanıt
  272 Gösterim
  Son İleti Mayıs 19, 2022, 03:09:45 ÖS
  Gönderen: speed xp
  0 Yanıt
  160 Gösterim
  Son İleti Mayıs 29, 2022, 11:35:15 ÖS
  Gönderen: speed xp
  0 Yanıt
  813 Gösterim
  Son İleti Haziran 04, 2022, 06:09:58 ÖS
  Gönderen: speed xp
  0 Yanıt
  620 Gösterim
  Son İleti Haziran 07, 2022, 05:09:51 ÖS
  Gönderen: speed xp